Ana Sayfa Genel Renkli bilezik veya seçere takip bileziği nedir? Ne işe yarar?

Renkli bilezik veya seçere takip bileziği nedir? Ne işe yarar?

Bu bilezikler plastikten üretilmiştir ve değişik renkleri mevcuttur. Bu bileziğin kullanımı ve kullanım mantığı kişinin isteğine göre değişmektedir.

Örneğin ilk ağızda dört yavru alan üretici dört yavruya mavi bilezik takar.İkinci ağızda yine yavru alan üretici bu sefer kırmızı takabilir bu işlem böyle devam ettirilebilir ve yavruların hangi ağızda doğduğu ilk bakışta anlaşılabilir. Yada iki çift kuştan yavru alan üretici ilk çiftin yavrularının hepsine mavi bilezik takar diğer çiftin yavrularına kırmızı takar.

Erkek veya dişi yavruyu ayırt etmekte de kullanılabilir. Böylece kafese ilk bakışta kuşları birbirinden ayırt etmemiz kolaylaşır. Bir derneğe üye olmayıp bileziği olmayanlar, çok sayada yavru alan üreticiler, yada acemi kuş severlerin kuşları ayırt etmesine yardımcı olmak isteyenler kullanabilir. Normal federasyon bileziğinin yanında sağ ayağa takılarak kullanılabilir.

Yetişkin kanaryalarınıza bu bilezikleri aşağıdaki fotoğraftaki aparat sayesinde takabilirsiniz.

Kaynak:http://www.kanaryabakimi.com

 

İlginizi Çekebilir

3 yorum

ilker 8 Nisan 2013 - 10:03 PM

plastik bilesik almak ben izmırdeym yeriniz nerd acaba

Cevapla
Serinofil 9 Nisan 2013 - 10:06 AM

Sitemizde herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. Plastik bilezikleri petshoplarda bulabilirsiniz.

Cevapla
erhanacar 12 Mayıs 2013 - 11:06 PM

Merhaba;
2 takım kanaryam var. Çıkan yavrularıma ismim ve doğduğu seneyi yazan özel bilezik temini nerden yapabilirim.(İSTANBUL-AVRUPA)

Cevapla

Yorum yaz

Serinofil Beyaz Logo

Serinofil, 2012 yılından beri başta kanarya olmak üzere tüm kanatlı dostları seven insanların buluşma noktasıdır. “Dernek” değildir.

SAYFALAR

Copyright © 2012 –  Serinofil.com |   DMCA.com Protection Status |   Sanatizi Reklam Ajansı

İnternet sitemizin çalışması, analitik çalışmaların yürütülmesi ve tercihleriniz doğrultusunda sitenin kişiselleştirilmesi için çerezler kullanmaktayız. Çerezlere dair detaylı bilgi için Politikalar Sayfamız'ı inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum

Adblock Algılandı

Lütfen web sitemiz için tarayıcılarınızdan AdBlocker uzantınızı devre dışı bırakarak bize destek olun.